Udział w projektach

Nasza szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie dotyczącym rozwoju firm rodzinnych „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”. Dotyczy takich aspektów jak trwałość biznesu, podnoszenie wartości firm rodzinnych, podstawy sukcesji w firmie rodzinnej, rola miejscowego biznesu z punktu widzenia miasta, znaczenie firm dla rozwoju Częstochowy, czy obszary działań, które mogą wzmocnić firmy rodzinne i ich wpływ na rozwój miasta.

Prowadzony jest przez Lokalne Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych, działa na rzecz wzmocnienia przedsiębiorczości rodzinnej w regionie, Częstochowa przystąpiła do realizacji innowacyjnego projektu, którego liderem jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, a Partnerami Związek Miast Polskich oraz Izba Przemysłowo-Handlowa w Sewilli. Spotkania zrzeszające rodzinnych przedsiębiorców będą odbywać się cyklicznie.
Służą integracji przedsiębiorców rodzinnych z otoczeniem miejskim przez:
Program przekazywania wiedzy o tajnikach prowadzenie firmy rodzinnej,
Warsztaty i seminaria na żywo i w sieci,
Doradztwo online,
Portal firmyrodzinne.eu zawierający wiedzę i aktualności o przedsiębiorczości rodzinnej,
Tworzenie lokalnych rad przedsiębiorców umożliwiających wpływ na sprawy kształtujące miejskie otoczenie biznesowe,
Program badań nad rolą przedsiębiorczości rodzinnej.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.