Kursy języka włoskiego

Włochy, Włosi i ich temperament i język włoski. Czyż nie byłoby przyjemnie móc swobodnie porozumiewać się w Mediolanie, Florencji czy w innych zakątkach tego barwnego kraju, używać języka włoskiego bez ograniczeń.
Jeśli jesteś ciekawy Świata i chciałbyś poczuć się pewniej, odwiedzając urocze południe Europy, rozpocznij lub kontynuuj naukę włoskiego. Zapisz się na kurs języka włoskiego w naszej szkole językowej. Kursy prowadzą lektorzy z pasją, z zamiłowaniem do Włoch i do języka włoskiego, które udziela się wszystkim uczestnikom ich kursów. W ramach kursu języka włoskiego organizujemy Dni Włoskie przybliżające kulturę Włoch. Każdy może zaprezentować, przygotować coś włoskiego: piosenki, filmy, zdjęcia, potrawy. Wszystko to sprawia, że nauka włoskiego to nie obowiązek, to prawdziwa przyjemność.

Organizacja kursów

Kursy roczne - 120 godzin lub 60 godzin, od  października  do czerwca.
Kur semestralny - 60 godzin od października do lutego lub od lutego do czerwca.

  • Zajęcia 2x90 min lub 1x90 min w tygodniu.
  • Bezpłatny podręcznik przy kursie rocznym 120 godzin.
  • Grupy od 5-8 lub 3-4 osób.
  • Możliwe rabaty.
ZAPISY ON-LINE szybko i łatwo.  Nie czekaj, zapisz się juz dziś!

 

 

Zajęcia prowadzi

Pani mgr Jolanta Kuligowska-Woszczyna - lektorka z wieloletnim doświadczenie w nauczaniu słuchaczy w każdym wieku,

Pani mgr Paulina Cicha - lektorka rozwijająca z pasją swój warsztat pracy.

Pan Michele Feliziani - Native Speaker

 

Poziom podstawowy

Kurs na poziomie podstawowym umożliwia słuchaczom przede wszystkim porozumiewanie się w codziennych sytuacjach i obejmuje zagadnienia takie jak powitania, rozmowy telefoniczne, składanie zamówień i rezerwacje (bar/restauracja/hotel), czas wolny, rodzina, praca, podróże, zakupy, pogoda. Nie może oczywiście zabraknąć elementów kultury włoskiej: poznajemy najsłynniejsze miasta włoskie i ich zabytki, codzienne radości i problemy mieszkańców słonecznej Italii oraz muzykę. Kurs obejmuje również podstawowe zagadnienia gramatyki włoskiej niezbędne w codziennej komunikacji: czasowniki regularne i nieregularne, rodzajniki, zaimki i przymiotniki dzierżawcze, zaimki dopełnienia bliższego i dalszego, czas przeszły Passato Prossimo, czas przyszły.

Poziom średniozaawansowany

Kurs na poziomie średnio zaawansowanym umożliwia doskonalenie zdobytych wcześniej umiejętności oraz komunikację w sytuacjach takich jak rozmowa kwalifikacyjna, praca biurowa i rozmowy z klientami, wizyta u lekarza, wizyta w banku. Słuchacze uczą się wyrażać w języku włoskim własne opinie, preferencje i odczucia, udzielać rad i sugestii, wydawać polecenia. Wśród zagadnień leksykalnych znajdują się: praca (korespondencja, rozmowy telefoniczne), styl życia, zdrowie, uczucia, podróże, wygląd zewnętrzny i charakter, finanse, środowisko i ekologia. Wśród zagadnień gramatycznych są m. in. Czas przeszły Imperfetto, zaimki łączone, tryb przypuszczający, tryb rozkazujący, tryb łączący, stopniowanie przymiotników.

Poziom zaawansowany
Współprowadzony przez lektora włoskiego

Program kursu na poziomie zaawansowanym obejmuje przede wszystkim utrwalenie i wzbogacenie słownictwa oraz rozwijanie umiejętności rozumienia ze słuchu i swobodnej wypowiedzi. Słuchacze mają kontakt wyłącznie z tekstami i nagraniami autentycznymi ( z codziennej włoskiej prasy, radia, telewizji), poznają wyrażenia idiomatyczne oraz powiedzonka z języka potocznego. Większą część kursu stanowią konwersacje, zajęcia prowadzone są w całości w języku włoskim. Na kursie zaawansowanym utrwalamy również poznane juz zagadnienia gramatyczne (przede wszystkim w czasie praktycznych zajęć konwersacyjnych), ale także wprowadzamy zagadnienia takie jak: zgodność czasów, okresy warunkowe, strona bierna, formy nieosobowe, mowa zależna.

Poprzednia strona: Kursy języka rosyjskiego Następna strona: Kurs języka czeskiego