Kursy języka niemieckiego

Organizacja kursu

Kursy roczne – 120 godzin, od października do czerwca.
Kursy semestralne - 60 godzin od października do lutego i od lutego do czerwca 
Kursy semestr w rok - 60 godzin, od października do czerwca

 • Zajęcia 2x90 min. w tygodniu lub 1x90 min w kursie semestr w rok
 • Bezpłatny podręcznik przy kursie rocznym 120 godz.
 • Grupy od 5-7 osób lub 3-4 osób.
 • Możliwe rabaty.

Cennnik. 

ZAPISY ON-LINE szybko i łatwo.  Nie czekaj, zapisz się juz dziś!

 

Zajęcia prowadzi

mgr Bożena Dziąbor - lektorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i z dorosłymi,

mgr Małgorzata Szczeszek - lektorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i z dorosłymi,
 
mgr Barbara Borzuchowska-Stepień - lektorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i z dorosłymi.
 
 
 
 

Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne metody nauczania w zależności od poziomu zaawansowania wieku, tematyki zajęć. Wybrane elementy metod: komunikatywnej, bezpośredniej, gramatyczno-tłumaczeniowej dobierane są w różnych proporcjach tak aby uzyskać jak najlepsze efekty nauczania. Przede wszystkim stawiamy na opanowanie czterech sprawności językowych: słuchanie, mówienie, pisanie, czytanie ale również przyswojenie zasad co i w jakiej sytuacji powiedzieć. Do tego dołączamy miłą bezstresową atmosferę tak aby słuchacze czuli się komfortowo.

Poziom podstawowy

Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących, które nigdy nie uczyły się języka niemieckiego oraz dla osób, które mają już podstawy niemieckiego, czy też dla tych, którzy przez dłuższy czas nie mieli możliwości korzystania ze swojej znajomości niemieckiego. Lektor wybiera odpowiednie ćwiczenia, które umożliwiają kursantom w pełni wykorzystać i pogłębiać ich znajomość niemieckiego. Dzięki bezstresowej i przyjemnej atmosferze nauki, częstej, regularnej praktyce, dobremu pokierowaniu przez nauczyciela kursanci szybko stają się pewni swych umiejętności, a przy tym dobrze bawią się na zajęciach.

Po ukończeniu kursu słuchacz będzie:

 • w stanie zrozumieć i wykorzystać w mowie i w piśmie podstawową gramatykę niemiecką,
 • znać użyteczne słownictwo i popularne zwroty, co pozwoli mu porozumieć się po niemiecku w codziennych, zwykłych sytuacjach, tj. w trakcie zakupów, podróży, w rozmowach z przyjaciółmi, czy w udzielaniu/poszukiwaniu informacji.
 • w stanie przeczytać proste informacje i notatki, zrozumieć różne teksty, ogłoszenia i instrukcje,
 • z pewnością mieć lepsze poczucie tego, co już umie i czego jeszcze musi się nauczyć.

Poziom średnio zaawansowany

Kursanci znają już podstawową gramatykę niemiecką, lecz często brakuje im słownictwa do prowadzenia rozmów. Albo – słuchacze mają duży zasób stów, lecz brak im podstaw gramatycznych. Pewne struktury gramatyczne wymagają utrwalenia. Zajęcia mają za zadanie rozwijać zręczność językową słuchaczy w rozmawianiu, pisaniu i czytaniu. Po ukończeniu kursu słuchacz będzie:

 • efektywnie porozumiewać się po niemiecku w różnych życiowych sprawach.
 • posługiwać się nowym, bogatszym słownictwem, dotyczącym m.in. pracy, podróży, zakupów, życia rodzinnego, zainteresowań i rozrywki.
 • umieć rozmawiać zarówno w formalnym, jak i nieformalnym niemieckim.
 • w stanie czytać teksty o różnorodnej tematyce i zrozumieć ich sens mimo wielu wciąż nieznanych ci do tej pory słów i zwrotów.
 • słuchając tekstów umieć odnaleźć w nich informacje, które potrzebujesz.
 • wymawiać słowa niemieckie z większą dokładnością i pewnością siebie.
 • mówić po niemiecku płynniej i pewniej, również poza zajęciami.

Poziom zaawansowany

Na tym poziomie kursanci posiadają dobrą znajomość gramatyki. Zakłada się, że kursanci potrafią porozumiewać się w j. niemieckim z dużą łatwością, choć ich wypowiedzi, zarówno ustne jak i pisemne, bywają uproszczone i nieprecyzyjne. Jednym z głównych zadań kursu, poza sukcesywnym rozwijaniem umiejętności językowych, jest także przygotowywanie kursantów do rozwiązywania zadań typowo egzaminacyjnych, takich jak np. przekształcanie zdań, udzielanie rozwiniętych wypowiedzi ustnych lub pisemnych, argumentowanie wyborów i opinii, czy też wysłuchiwanie szczegółowych informacji. Zajęcia wzbogacane są źródłowym materiałem, literaturą niemiecką, tekstami piosenek, prasą itp.

Poprzednia strona: Kursy języka hiszpańskiego Następna strona: Kursy języka rosyjskiego