Kultura i język

W tej zakładce znajdziecie ciekawostki językowe przygotowane przez naszych lektorów. Podpowiedzi jak uczyć się języka obcego. Artykuły np. o wykorzystaniu języka w różnych branżach, sytuacjach, miejscach. Znajdziecie pomoc w nauce języka obcego i inspiracje do nauki oraz informacje kulturowe czyli zwyczaje, tradycje, sławni ludzie, architektura, kuchnia....

Zapraszamy na tę stronę poprzez newsletter (zapisz się!) oraz poprzez Facebook. Bardzo mile widziane są interakcje na Facebooku. Po prostu można zapisać tam swoje uwagi o naszych artykułach oraz podać sugestie o czym jeszcze powinniśmy napisać. Będziemy służyć poradami w miarę możliwości na bieżąco.

Zapraszamy do lektury. Zapisujcie się na subskrypcję naszego Newslettera, by móc na bieżąco śledzić te wiadomości. Zapis.

Red.: Paulina Cicha. Podpowiedzi i sugestie można kierować tutaj.

 

Ciekawostki językowe

Nazwy państw w języku niemieckim

Czy znacie zasady pisowni nazw państw w języku niemieckim?

Więcej

Jak skutecznie uczyć się słówek?

Jak często tracisz chęć do nauki języka przez nadmierną ilość słówek do opanowania? Z lekcji na lekcję przybywa ich coraz więcej, a Tobie wciąż brakuje czasu i mobilizacji do nadrobienia zaległości?

Więcej

Jak to się mówi, czyli idiomy w innym języku!

Czy wiecie, że każdy język posiada bazę idiomów, które niekiedy trudno przetłumaczyć dosłownie? Poniżej prezentujemy kilka w języku hiszpańskim!

Więcej

Francuski - liczebniki złożone

Jak tworzymy liczebniki złożone w języku francuskim?

Więcej

Bagietka

Odkryj ciekawostki o kulinarnym symbolu Francji!

Więcej
Strona 1 z 7> >>

Co kraj to obyczaj

Sport po francusku

Czy wiesz jakie sporty szczególnie upodobali sobie Francuzi?

Więcej

Pogrzeb Sardynki

Środa Popielcowa zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią kończy się okres Karnawału. W Polsce posypujemy głowy popiołem, a na Teneryfie w Puerto de la Cruz...

Więcej

Siedem cudów Anglii - Liverpool

Z czym najczęściej kojarzy się Liverpool? Oczywiście z The Beatles. Liverpool to miasto o wielkim dziedzictwie kulturowym i historycznym.

Więcej
Strona 1 z 11> >>
Poprzednia strona: Pomoce Następna strona: Praca