Kultura i język

W tej zakładce znajdziecie ciekawostki językowe przygotowane przez naszych lektorów. Podpowiedzi jak uczyć się języka obcego. Artykuły np. o wykorzystaniu języka w różnych branżach, sytuacjach, miejscach. Znajdziecie pomoc w nauce języka obcego i inspiracje do nauki oraz informacje kulturowe czyli zwyczaje, tradycje, sławni ludzie, architektura, kuchnia....

Zapraszamy na tę stronę poprzez newsletter (zapisz się!) oraz poprzez Facebook. Bardzo mile widziane są interakcje na Facebooku. Po prostu można zapisać tam swoje uwagi o naszych artykułach oraz podać sugestie o czym jeszcze powinniśmy napisać. Będziemy służyć poradami w miarę możliwości na bieżąco.

Zapraszamy do lektury. Zapisujcie się na subskrypcję naszego Newslettera, by móc na bieżąco śledzić te wiadomości. Zapis.

Red.: Krystyna Knapińska. Podpowiedzi i sugestie można kierować tutaj.

 

Ciekawostki językowe

Humor

Po angielsku i po włosku

Więcej

Przysłowia

Angielskie i włoskie

Więcej

Czy spaghetti jest włoskie?

M akaron  jak sznurek czyli typowe włoskie spaghetti niestety nie jest potrawą wymyśloną przez Włochów. Dotarł do tego kraju za sprawą Arabów, którzy wymyślili go dla własnej wygody. Dla podróżników makaron w suszonej postaci był łatwy do przechowywania. Jego początkowa nazwa to itriyah (z perskiego "sznurek") a następnie tria i trii. Tą ostatnią do dziś jest nazywana jedna z odmian spaghetti na Sycylii.

Przysłowia

All good things come to an end. - Wszystko co dobre szybko się kończy. Do as you would be done by. - Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.

Humor

Po włosku

Więcej
Strona 1 z 5> >>

Co kraj to obyczaj

Boże Narodzenie na świecie

Zajrzyjmy do Hiszpanii w czasie Bożego Narodzenia. 

Więcej

Wiosna w Niemczech

Niemcy kochają szparagi Spargel. A ponieważ lubią świętować, więc w kalendarzu niemieckim nie może zabraknąć daty Oficjalnego Otwarcia Sezonu Szparagowego  Offizielle Erὄffnung der Spargelsaison . W tym roku impreza ta ma miejsce 11 kwietnia. A wtedy jedzą S pargelsuppe , Spargelgerichte , Spargeleis a popijają to wszystko Spargelwein. Imprezy szparagowe trwają do 24 czerwca, kiedy następuje oficjalne zamknięcie sezonu tzw. Spargelsilvester.   N awet Google świętują czas szparagów Przyg. Małgorzata Szczeszek

Karnawał we Włoszech

Dobrnęliśmy do ostatniego momentu, w którym możemy wspomnieć o słynnych włoskich Karnawałach! Pierwsze historyczne wspominki pochodzące z 1600 roku i odnoszące się sycylijskich karnawałów, przytaczają włoskie powiedzenie „Doppu li tri Re, tutti olè”, czyli po święcie trzech króli , przychodzi okres zabawy i karnawału, ole’!

Więcej
Strona 1 z 8> >>
Poprzednia strona: Pomoce Następna strona: Praca