Kultura i język

W tej zakładce znajdziecie ciekawostki językowe przygotowane przez naszych lektorów. Podpowiedzi jak uczyć się języka obcego. Artykuły np. o wykorzystaniu języka w różnych branżach, sytuacjach, miejscach. Znajdziecie pomoc w nauce języka obcego i inspiracje do nauki oraz informacje kulturowe czyli zwyczaje, tradycje, sławni ludzie, architektura, kuchnia....

Zapraszamy na tę stronę poprzez newsletter (zapisz się!) oraz poprzez Facebook. Bardzo mile widziane są interakcje na Facebooku. Po prostu można zapisać tam swoje uwagi o naszych artykułach oraz podać sugestie o czym jeszcze powinniśmy napisać. Będziemy służyć poradami w miarę możliwości na bieżąco.

Zapraszamy do lektury. Zapisujcie się na subskrypcję naszego Newslettera, by móc na bieżąco śledzić te wiadomości. Zapis.

Red.: Paulina Cicha. Podpowiedzi i sugestie można kierować tutaj.

 

Ciekawostki językowe

False friends

W języku angielskim i polskim wiele jest wyrazów o podobnej pisowni i brzmieniu, ale różniących się znaczeniem, to tzw. „false friends”, czyli „fałszywi przyjaciele”.

Więcej

Przysłowia w języku rosyjskim

Nadszedł czas na trochę nauki rosyjskiego. Tym razem prezentujemy Wam przysłowia właśnie w tym języku.

Więcej

Nazwy państw w języku niemieckim

Czy znacie zasady pisowni nazw państw w języku niemieckim?

Więcej

Jak skutecznie uczyć się słówek?

Jak często tracisz chęć do nauki języka przez nadmierną ilość słówek do opanowania? Z lekcji na lekcję przybywa ich coraz więcej, a Tobie wciąż brakuje czasu i mobilizacji do nadrobienia zaległości?

Więcej

Jak to się mówi, czyli idiomy w innym języku!

Czy wiecie, że każdy język posiada bazę idiomów, które niekiedy trudno przetłumaczyć dosłownie? Poniżej prezentujemy kilka w języku hiszpańskim!

Więcej
Strona 1 z 7> >>

Co kraj to obyczaj

Telewizja po włosku

Zastanawialiście się kiedyś jakie programy górują we włoskim roku telewizyjnym?

Więcej

Parmigiano Reggiano

Istnieje ponad 150 włoskich produktów żywnościowych, które otrzymały Unijny Certyfikat DOP (Denominazione di Origine Protetta, czyli Chroniona Nazwa Pochodzenia). Wiele z nich jest eksportowanych na cały świat: ricotta, pecorino, ocet balsamiczny, mortadela itd. Jednak najprawdopodobniej, najpopularniejszym z nich jest Parmigiano Reggiano, czyli Parmezan.

 

Więcej

Sport po francusku

Czy wiesz jakie sporty szczególnie upodobali sobie Francuzi?

Więcej
Strona 1 z 12> >>
Poprzednia strona: Pomoce Następna strona: Praca